8. HÕFF

Nagu ikka demonstreerib festival põhiprogrammis viimase aasta parimaid, julgemaid ja originaalsemaid ulme-, fantaasia- ja õudusfilme. Jätkatakse ka kinoklassika kullavaramut tutvustavate eriprogrammidega, linastuvad friigi- ja trashfilmid ning alati üheks külastatumaks seansiks kujunenud šokifilm.

Kaheksas HÕFF on võtnud nõuks ja ühendanud jõud, et tuua sedakorda festivalimelu ning filmid vaatajateni juba neljapäevast. HÕFFi avab 25. aprillil USA ja Prantsusmaa koostöös valminud ja eelmisel aastal Cannes'i festivalil võistlusprogrammiväliselt linastunud õudusfilm MANIAKK (The Maniac) Elijah Woodiga peaosas.


Selleks, et alustada neljapäevase festivali traditsiooni, on HÕFFi korraldusmeeskond varunud oma fännidele mõned üllatused, et festival oleks ikka ja alati natuke pöörasem ja (sõna otseses mõttes) maitsvam. Nii ootab festivali külalisi eest neljapäeval eksklusiivne basseiniseanss Haapsalu Veekeskuse 25-meetrises basseinis (kaasa ujumisrõngas! Täis puhutav delfiin?), festivali hommiku-ujumine reedel 26. aprillil, Kultuurikeskuse sisehoovi pannakse lausa püsti väliköök, et Põhjaka mõisa tegusad poisid saaksid Haapsalust läbi astuda festivali ametliku brunchi jaoks ning peale seda on mõnus mõnuleda Katusekino rannatoolides ja mängida pärastlõunast HÕFFi mälumängu, kus viktoriini võitmiseks tuleb lausa appi võtta oskus tuntud žanrifilmide stseenide läbimängimiseks.

Filmidki lähevad peale natuke varem ja pidu saab rohkem – sedakorda tuleb HÕFFile R2 oma sünnipäevatuurile ja Bassi Missa paneb viimasegi kinofänni tantsuoskused proovile, rääkimata pealinna parimatest plaadikeerutajatest otse Haapsalus.  

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi