Filmikülalised

Meil on suur rõõm ja hea meel tervitada ka külalisi, kes üheskoos oma filmidega tee Haapsallu leiavad:
 

HEIKKI KOSSI / BERBERIANI HELISTUUDIO

Kas te olete mõelnud, kuidas tehakse filmis erinevaid hääli, mida eraldiseisvalt ei oska isegi tähele panna? Plahvatav pea, sussisahin, veetilga kukkumisest kostuv heli - kõiki neid hääli teevad stuudiotes oma ala meistrid, kellele see on elukutseks. Inglise keeles kõlab nende kohta väljend "foley artist". Heikki Kossi on üks vähestest oma ala meistritest, ilma kelle abita ei valmi Soomes praktiliselt ükski film ning kes on teinud koostööd ka meie Veiko Õunpuuga. Kossi saabub HÕFFile reedel, 26. aprillil kui kell 21:00 linastub tema käe alt läbi käinud briti thriller BERBERIAN HELISTUUDIO.
 


OSCAR ROJO / KÕIGESÖÖJAD

Oscar Rojo pälvis laialdast tähelepanu oma esimese thrilleriga “Brutal Box”, mis osales 2011. aastal festivalidel üle kogu maailma. HÕFFile saabub Rojo oma teise täispika filmilavastusega KÕIGESÖÖJAD, mis leiab siin ka oma maailma esilinastuse. Film linastub festivali raames laupäeval, 27. aprillil kell 19. 


MIKE MENDEZ / PÄRATU ÄMBLIK

Los Angelesest pärit filmimees Mike Mendez andis oma sõrme filmikuradile juba 10-aastaselt kui ta hakkas amatöörfilme väntama. Tänaseks on Mendez kokku teinud neli täispikka filmi (“The Gravedancers”, “The Convent”, “Killers”), mis kõik on leidnud tee olulistele filmifestivalidele Ameerikas, sh Tribecas ja Sundance'is. Tema neljas film PÄRATU ÄMBLIK on Mendeze esimene täisdigitaalne lapsuke ja see esilinastus tänavu märtis South By Southwesti filmifestivalil USAs. HÕFFi publik näeb seda teost kohe pärast Amsterdami festivali publikut, kus toimus selle Euroopa esilinastus. Mike Mendez ja PÄRATU ÄMBLIK on HÕFFil kohal laupäeval, 27. aprillil kell 21:00.


FREDRIK S. HANA / VIHA, KUSI JA LOLLUS

Fredrik S. Hana on pärast filmikooli Norras, Stavangeris loonud arvukalt lühifilme ja muusikavideosi. Koos oma usaldusväärse meeskonnaga, mis koosneb Christer B. Rundest, Karl Andre Brust, Jan Erik Hagevoldist ja Marius Lundest, on ta alati väikese eelarve kiuste loonud mahlakaid žanrifilme. Tema värskeim film on "Angst, Piss & Drid", mis teeb sügava kummarduse klassikutele nagu "Maniac" ja "Posession". Film linastub HÕFFil võistlusväliste lühifilmide programmis laupäeval, 27. aprillil 18:45 ja kohal on režissöör ja kõik nimetatud meeskonna kaaslased.JOHAN BERGQVIST / VERTIKAALNE KÜLA

 

"Olen lühifilme teinud lapsest saati. Aastate jooksul olen loonud rohkem kui 14 lühifilmi, mida on auhinnatud kohalikel Rootsi filmifestivalidel. 2009. aastal otsustasin viia oma hobi uuele tasemele ja kandideerisin filmiproduktsiooni kursusele Bournemouthi kunstiülikoolis ning portfoolio alusel osutusin ka valituks. Nüüd olen ülikooli lõpetanud ja oman bakalaureusekraadi filmiproduktsioonis. Aastatel 2011 ja 2012 tegin kaks filmi, lühifilmi Vertical Village ja põnevusdraama I Am My Own (Jag Är Min Egen). Film on mu kirg, mu armastus, mu elu." VERTIKAALNE KÜLA linastub HÕFFil Méliès d´Argent lühifilmide võistlusprogrammis reedel, 26. aprillil 18:45.

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi