Ekskursandid

Sightseers / Suurbritannia, 2012
Rež: Ben Wheatley

Linastub

P
12:00

Suurbritannia uue generatsiooni žanrilaine üks silmapaistvamaid lavastajaid on Ben Wheatley, kelle eelmised kaks sünget ja musta huumorit täis põnevikud „Down Terrace” ja „Kill List” tõid lavastaja nime ruttu filmimaailma kaardile. Wheatley viimane film „Ekskursandid” jätkab režissöörile omastel teemadel. Need on tegelased, kellel on elust keskmiselt suva, tegevused, mis võtavad õige kiiresti paraja „kiiksuga” pöördne ning muidugi huumor, mis on mustemast mustem.

Filmi peategelased Chris (Steve Oram) ning tema uus tüdruksõber Tina (Alice Lowe) lähevad autokaravaniga puhkama. Yorkshire’i ümbruse maapiirkonnas liikudes saab Tina aga õige kiiresti aru, et kergelt matslik ja keskklassi pärituolu Chris ei ole muud kui psühhopaadist mõrvar, keda maal elavad habemesse kasvanud või paksuks läinud elanikud närvi ajavad. Autokaravan on õnneks piisavalt suur, et rohkem kui üks inimene alla ajada ning Inglise maapiirkondades jätkub ka kive piisavalt, et mõni kolju suvalises kohas katki lüüa. Liiga pikalt oma dementse emaga elanud ja lõpuks selle eest põgenenud Tina reageerib värske õhu üledoosile aga hoopis isemoodi.

Ööpimedusega sarnanev must huumor, väga hea näitlejatöö ning oskuslikult lavastatud sünge ja samas naljakas maailm teeb Cannes’i filmifestivali „Directors Fortnight” programmis esilinastunud filmist mõnusalt intelligentse vaatamise.

 

Maria Reinup

Treiler

Kestus 1h 28'
Keel inglise
Programm Fookuses: Ben Wheatley
Žanr komöödia, horror

P, 28.04.

12:00 - Suur saal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi