Tapanimekiri

Kill List / Suurbritannia, 2011
Rež: Ben Wheatley

Linastub

R
19:00

Pärast debüütfilmi „Down Terrace” linastust hakati Ben Wheatleyst rääkima kui briti žanrifilmi elluäratajast, kelle firmamärk on süsimust huumor, äraspidise atmosfääri loomine ja pisut koomilised karakterid. Wheatley teine täispikk film TAPANIMEKIRI figureerib 2011. aasta õudusfilmide tabelites sageli esikolmikus, ning seda on nimetatud ka kui kõige segasemaks ja hirmutavamaks killer-žanri filmiks läbi aegade.

Žanrilt õudusfilm algab TAPANIMEKIRI kui argine briti peredraama. Endistest sõjaväelastest abielupaar Jay (Neil Maskell) ja Shel (MyAnna Burning) on endale soetanud kena kodu, mis nüüd kipub käest kaduma, kuna kunagiste missioonirahade varud hakkavad otsa lõppema. Peretülid on vältimatud ja kõigil on närvid pingul. Abikäe olukorra leevendamiseks pakub mehe kunagine sõjaväekamraad Gal (Michael Smiley), kellele on pakutud kiiret teenistust paari tüübi kõrvaldamise eest. Mõeldud, tehtud. Mehed sõidavad komandeeringule ja sõlmivad tapatööde tellijaga veidra verevandega lepingu. Esimene töö tehaksegi korralikult ära, kuid see on alles pika teekonna algus, kus kõik läheb nihu.

Briti okultismi-horror žanri lipulaev „Wicker Man” (1973) on TAPANIMEKIRJA näol saanud endale lõpuks väärika järglase, mis pakub publikule ühesuuruses koguses põnevust, hirmu ja lahtiseletamatut atmosfääri, mis jääb kummitama veel pikkadeks päevadeks. Kuigi filmi suund antakse vaatajatele kätte üsna selle algusminutitel, jätab linateos ruumi fantaasiale – mis oleks olnud, kui ...

Ben Wheatley ei jäänud pikalt loorberitele lebama. 2012. aastal üllatas ta kõiki Cannes’i festivalil oma uue musta komöödiaga „Ekskursandid” ning mehe osalust võib HÕFFil kaeda ka USA antoloogiafilmis „Surma aabits”.


Helmut Jänes

Treiler

Kestus 1h 32'
Keel inglise
Programm Fookuses: Ben Wheatley
Žanr triller, horror

R, 26.04.

19:00 - Suur saal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi