Issand, ei!

Dear God No! / USA, 2011
Rež: James Bickert

Linastub

L
22:45

Blood, Beasts, and Breasts... Kui ekraanile paisatakse linateos, mille tegijad peavad Tarantino-Rodrigueze „Grindhouse’i” lihtsalt pehmoks titemänguks, ning kuhu on ühte punti kuhjatud baikerid, arengupeetusega võmmid, hull natsiteadlane, automaatrelvi osavalt käsitlevad poolpaljad neidised ja takkajärele veel näljane lumeinimene, siis võib sellelt oodata kõike muud kui tavalist kino.

Toores, amatöörlik, naljakas ja verine exploitation-žanri värskemaid esindajaid on sündinud armastusest B-filmide ning hea õlle vastu, nostalgilisest austusest drive-in-kinokultuuri, vanade masinate ja sahiseva heliga videofilmide vastu. Kõige vastu, mida nüüd heldinult nimetatakse tõeliseks, mitte ärasolgitud meelelahutuseks.

Vägivallaorgia ja paljude underground-festivalide hiti tunnusmeloodia autor on Atlanta rokkbänd Forty Fives, kes annab oma psühhedeelse muusikaga filmile just õige annuse 1970-ndate aastate žanrikino tunnetust. Filmi tegijad on ametis ka juba järje tegemisel, mille tööpealkirjaks on – üllatus, üllatus – „Frankenstein Created Bikers”.

 

Helmut Jänes

Treiler

Kestus 1h 20'
Keel inglise
Programm Friikidele
Žanr horror, komöödia

L, 27.04.

22:45 - Rõdusaal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi