Šoppamistuur

Shopping-Tur / Venemaa / Soome, 2012
Rež: Mihhail Brashinski

Linastub

R
22:45

Varem Siberi raudteetöölisena ja Türgis restorani kelnerina leiba teeninud Mihhail Brashinski sai Venemaal kuulsaks kriitikuna populaarses Moskva turismiajakirjas Afish, ning seejärel korrespondendina rahvusvahelises filmiväljaandes Variety. Tema 2003. aastal ilmavalgust näinud debüütfilmist „Must jää”, mis sai vastakaid arvamusi ka PÖFF-il, hakati rääkima kui uudse lähenemisega avangardteosest.

Brashinski teine täispikk film „Šoppamistuur” on pesuehtne indie-film, naeruväärse summa eest (filmi eelarve oli 55 000 eurot) ja vaid 11 päevaga üles võetud austusavaldus zombie-filmi žanrile, mis lavastaja endi sõnul oli mõeldud nimme vastulöögiks kõigele, mis seostub professionaalse filmitööstusega. Puhas fun ja ei midagi tõsiseltvõetavat, nii võib lühidalt iseloomustada mittekutseliste näitlejatega üles võetud roudmuuvit vene turistidest, kes öösel Soome kaubamajas sisseoste tehes avastavad ennast ühtäkki verejanuliste zombie’de keskelt.

Pritsib verd, lendavad soolikad. Kes tahab, see leiab filmist ka kriitilisemaid noote Venemaa ja ülejäänud Euroopa immigratsioonipaanika suunas, kuid ennekõike on see lahe, Peter Jacksoni esimesi sopafilme meenutav meelelahutus, mida üha enam tänapäevases õudusfilmižanris kipub vajaka jääma.

 

Helmut Jänes

Treiler

Kestus 1h 10'
Keel vene, soome
Subtiitrid inglise
Programm Friikidele
Žanr komöödia, horror

R, 26.04.

22:45 - Rõdusaal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi