Bruce Lee ja Enter The Dragon

Входит Дракон / Hongkong, 1973
Rež: Robert Clouse

Linastub

N
22:30

NB! Filmid on ainult vene keeles!


Kung fu jõuab lõpuks ka lääne vaatajate ette. 10 aastat pärast filmi esilinastust teab Volodarski hääle kaudu iga vene poisike, et Bruce Lee on maailma parim kakleja. Pisikese rolli teeb ka veel nooruke ja tundmatu Jackie Chan.

* * *

HÕFFi uus alaprogramm Haapsalu kultuurikeskuse keldrisaalis fokusseerib teraviku vene meestele, keda käest kätte liikunud videokassettidelt kuuldud hääle järgi tundsid miljonid, kuid kelle nimi ja veel vähem nägu ei öelnud kellegile midagi.

Illegaalse videoäri hiilgeaegadel 1980ndatel tõlgiti ja sünkroniseeriti kümneid tuhandeid lääne filme, mis nõukogude inimese jaoks said ainsaks aknaks nägemaks elu sealpool piiri. Ringlema läksid kuuldused Leningradi keldrites tegutsevatest videopiraatidest, kes kühveldasid ebaseadusliku äriga kokku miljoneid rublasid. Nii ka tõesti oli. Üks esimesi, kes noid filme tõlkima hakkas, oli keegi ninahäälega mees ... See oli Leonid Volodarski (sünd 1950), mitut võõrkeelt valdav härrasmees, kelle firmamärgiks sai just nooruses murtud ninaluu tõttu saadud isikupärane hääl ning otsesünkroniseerimine. Enam kui 5000 filmi tõlkinud Volodarski häält mäletavad tänini unepealt kõik need, kellel oli 1980. aastatel kodus videomakk või vähemasti sõber, kellel see imeriist kapiserval seisis. Volodarski kuulsad rõhuasetused Hollywoodi märulikangelaste ja filmistuudiote hääldusel said aga niivõrd legendaarseks, et neid immiteeritakse tänapäevani.

HÕFF näitab Volodarski pärandist kolme 1980ndate Hollywoodi märulifilmide klassikat, mille pildi- ja helikvaliteet on autentsuse eesmärgil kaugel korralikust. Filmid linastuvad ainult venekeelse sünkrooniga, täpselt nii nagu ka 25–30 aastat tagasi. Nostalgiasaalis saab enne seanssi lugeda ajastukohaseid raamatud ja ajakirju, pakutakse ajastukohast keelekastet, salateid ja võileibu.

Kestus 1h 45'
Programm Nostalgiasaal esitleb

N, 25.04.

22:30 - Keldrisaal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi