Kõigesööjad

Omnivoros / Hispaania, 2013
Rež: Óscar Rojo

Linastub

L
19:00

Söömisega seotud tabusid, harjumisi ja kultuuride vahelisi erinevusi on ilmekalt esile toodud kümnetes filmides. Just toitumisharjumuste kaudu saab sageli kõige paremini lahti seletada inimsuhteid, mis valgel ekraanil hargnevad. Üks toitumisega seotud eripära on loomulikult ka inimliha söömisel, mis on leidnud tee kinno sellistes filmiajalukku kirjutatud teostest nagu näiteks „Texase mootorsaemõrvad” (1974), „Cannibal Holocaust” (1980) ja „Kokk, varas, tema naine ja temakese armuke” (1989). Kinoajaloo üks kuulsamaid kannibale on muidugi Hannibal Lecter Anthony Hopkinsi kehastuses, kes näiteks 2001. aasta filmis „Hannibal” serveerib endale inimaju.

Umbes samalaadseid hõrku maiuspalu naudivad ka filmi KÕIGESÖÖJAD elunautlejatest rikkurid, kes küll harva, aga seda suurema isuga kogunevad eesmärgiga osta kokku erinevaid maiuspalu, mille peamine komponent on inimliha. Kuigi nende söömaaegade koht ja aeg on rangelt salastatud, saab kahtlasele ärile jälile ajakirjanik Marcos, kes ostab ka ise ränga hinna eest pileti järjekordsele õhtusöögile. Ta peab endale aru andma, et asja põhjalikult uurida tähendab vaid üht – süüa ise inimest või saada söönuks teiste poolt.

Kombineeritud lugu ja hea näitlejamäng, need on kaks hispaania horror’i kvaliteedimärki, mis teeb ka KÕIGESÖÖJATEST nauditava vaatemängu, hoides publiku närvid pingul kuni lõpusekunditeni välja.

 

Helmut Jänes


logos

Treiler

Kestus 1h 30'
Keel hispaania
Subtiitrid inglise
Programm Põhiprogramm
Žanr triller, horror

L, 27.04.

19:00 - Suur saal

Maailma esilinastus - sissejuhatuse teeb režissöör Óscar Rojo.

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi