Kompleks

Kuroyuri Danchi / Jaapan, 2013
Rež: Hideo Nakata

Linastub

P
14:00

Niivõrd kummaline, kui see ei tundu, on tänapäeva Jaapani ühiskonna üks suurim probleem üksindus ning eraldatus. Tihti võtab see ka kõhedusttekitava vormi, tungides pärisellu – tuppa sulgunud noorukid nälgivad kodus surnuks, sest nende privaatsust kaitsvad vanemad ei pane neid tähele või vanurid surevad kõigist hüljatuna üksinduses, kuni nende lagunevad laibad päevi hiljem avastatakse. Üksinduse, eraldatuse ja mõistmatuse õõvast on inspireeritud ka Jaapani uue laine õudusfilmi pioneeri ning kultusklassika „Ringu” režissööri Hideo Nakata verivärske vaimuhorror KOMPLEKS.

Uude elukohta kolides on Jaapanis kombeks viia teistele majaelanikele kingitusi ning seeläbi loota nende heatahtlikkusele tulevikus. Seda soovib ka vanemate ning pisivennaga vanasse hoonekompleksi kolinud meditsiinitudeng Asuka Nanomiya vastaskorteri ukse taga närviliselt kella lastes. Pealtnäha tulemusteta … sest uks jääb sihikindlusest hoolimata suletuks. Kui aga öösiti hakkavad kõrvalkorterist kostuma õõvastavalt kraapivad helid ning hommikusöögilauas käituvad vanemad aina kummalisemalt, on selge, et hoonekompleksis pole asjad päris nii, nagu nad esmapilgul paistavad.

KOMPLEKS, Jaapani tiinekapopi lipulaeva AKB48 kunagise supertähe Atsuko Maedaga peaosas, proovib üle pika aja vaimusurmas viibinud J-Horrorile hoogu taas sisse lükata ning teeb seda mõnusalt kõhedaks tegevalt. Siit leiab küllaga Nakata ning J-Horrori firmamärgiks saanud külmavärinaid tekitavaid tühje koridore, kõdunevaid kortereid, kusagil teadvuse ääremail kriipivaid helivõnkeid, kildudeks tükk tüki haaval avanev süžee ning loomulikult ka jõude teispoolsusest, kelle olemasolust oleks parem mitte teadlik olla. Kas J-Horror on ellu ärganud, jäägu teie otsustada – kindel aga on see, et kõrvalkorterist kostvad helid enam teid rahulikuks ei jäta.

 

Sten Saluveer

Treiler

Kestus 1h 46'
Keel jaapani
Subtiitrid inglise
Programm Põhiprogramm
Žanr horror, triller

P, 28.04.

14:00 - Suur saal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi