Külmik

Fridge / Filipiinid, 2012
Rež: Rico Maria Ilarde

Linastub

N
22:00

Pikkade traditsioonidega filipiinide filmikunstil on terves Aasias üsna erandlik ja esinduslik koht. 1970. aastatel saareriigile rajatud filmitööstuse õitseng ning sellega kaasnenud kinobuum tõstis Filipiinide aastase omamaise filmitoodangu arvuni, millega võisteldi üsna arvestatavalt nii Bollywoodi kui ka Hollywoodi endaga. Kuigi vahepealsete aastatega on sealne kino üle elanud nii heas kui ka halvas mõttes mitu lainet ning ulatusliku digirevolutsiooni, on saareriigi kino alati hinnas maailma mainekamatel filmifestivalidel, kus kõrvu suurte autorite nagu Auraeus Solito või Brillante Mendoza kõrval seisab ka filipiinide sõltumatu žanrikino, mis üllatab taas ja taas festivalipublikut millegi omanäolisega.

Õõvafilmi naiskangelanna Tina vanemad hukkusid kodus väga segastel asjaoludel ja seepärast saadeti plikatirts elama Ühendriikidesse. Nüüd, aastaid hiljem, naaseb neiu juba täiskasvanuna tagasi kodumaale, et asuda elama oma vanemate majja. Kahjuks tunneb ta peagi, et majas elab peale tema veel keegi, keda ta ei näe, aga kuuleb. Kõhedust tekitavad hääled tulevad köögist vana külmiku seest, kus on asunud tegutsema kurjad deemonid, et neiu endaga kaasa viia.

1980-ndate lõpuperioodil sõltumatute horror- ja action-komöödiatega alustanud Ilarde on üks nendest, kellele praegu sõltumatu filipiinide žanrikino paljuski toetub. Tema tumedates toonides ülesvõetud seitsmes täispikk film „Külmik" võib küll meenutada 1980-ndate Ühendriikide B-filmi (vrd „Evil Dead", „Basket Case") ja kõhedat õõvatunnet tekitavat Jaapani J-horrorit, kuid tulemuseks on ikkagi üks vägagi isevärki ja millegagi võrreldamatu linateos, mille üks peakangelane on „hõrku suupisteid" täis inimsööja külmkapp!!! Film on remake 1984. aasta filmist „Shake, Rattle & Roll".

Helmut Jänes

Treiler

Kestus 1h 30'
Keel tagalogi
Subtiitrid inglise
Programm Põhiprogramm
Žanr horror, komöödia

N, 25.04.

22:00 - Suur saal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi