Päratu ämblik

Mega Spider / USA, 2013
Rež: Mike Mendez

Linastub

L
21:00

Ämblikud ja eriti veel väga suured ämblikud on üks horror-filmi žanri armastatumaid kultusobjekte olnud juba aastakümneid. N-ö ökoloogilise õudusfilmi alažanri kuldaeg langeb 1970. aastatesse, kui eriti moodi läksid madalaeelarvelised B-õudukad drive-in-kinodes. Muuseas ka eesti verd Bill Rebane, kelle retrospektiivi festival 2012. aastal näitas, tuli just sellel ajal välja oma pappkastidest ülesehitatud filmiga „Hiidämblike sissetung”, millest nüüdseks on saanud kultusteos. Araknofoobia tõi turvalisse kinotooli istuma tuhandeid inimesi, kes oma haigusele valgelt ekraanilt tõestust otsisid.

Suur ja vihane ämblik juhatab sisse ka verivärske USA õuduskomöödia „Päratu ämblik”, mis on just tehtud kummarduseks kunagise kollifilmižanri hiilgeaegadele. Los Angelese elanikud on hirmul – militaarlaborist valla pääsenud tulnukast karvajalgne elukas võib linna sõna otseses mõttes maatasa teha. Kui sõjaväe katsed ämblik elimineerida luhtuvad, saab maailma päästa vaid üks kangelane – putukatõrje spetsialist Alex (Gren Grunberg), kes teab kõike putukatest, aga naistest mitte midagi. Nüüd tulebki südamlikul, ent eluvõõral mehel võidelda kahel rindel – tappa hiiglaslik kurjam ja võita kaunitari süda.

„Päratu ämblik” on efektiderohke ja megalahe märulifilm, mis ei püüagi oma olematu dialoogi ja sisuga olla midagi rohkemat kui üli-cool B-film. Suur ämblik, linna haaranud paanika ja näitsikute pringid pepud – kõik see teeb filmist elamuse, mille järele HÕFFile just tullaksegi.

 

Helmut Jänes

Treiler

Kestus 1h 20'
Keel inglise
Programm Põhiprogramm
Žanr komöödia, horror

L, 27.04.

21:00 - Suur saal

Sissejuhatuse teeb režissöör Mike Mendez

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi