Sawney: inimese liha

Sawney: Flesh of Man / Suurbritannia, 2012
Rež: Ricky Wood

Linastub

R
00:30

Rahvasuu räägib, et mitusada aastat tagasi elas Šotimaa mägismaadel primitiivne inimsööjate klann, mille ohvriks langes üle tuhande inimese. Lõpuks karnivoorid tabati ja vihane rahvas hukkas nad Edinburghis ilma kohtumõistmiseta. Kuid ühel neist õnnestus siiski põgeneda. Nüüd, viis sajandit hiljem, hakkavad inimesed taas linnatänavatelt kaduma. LEGEND ON TAAS ÜLES TÕUSNUD!

Sawney Bean, keda kehastab kuratlikult võikalt briti veterannäitleja ja -lavastaja David Hayman, on usuhull ja võimukas patriarh, kelle soerdite perre kuuluvad veel teravaid hambaid välgutavad vennaksed Judd ja Jake, üks kääbus ja keldris luku taga pesitsev ning hirmsat häält tegev olend, keda hellitlevalt kutsutakse emaks. Kodust lahkub Sawney oma hirmuäratava musta värvi autoga ainult selleks, et püüda oma värdperele värsket inimliha. Kõiki neid õnnetuid, kes perekonna juurde „kostile” tuuakse, ootab võigas surm piinamise ja seejärel söömise läbi.

Seni lühifilme lavastanud ja tootnud BAFTA auhinna nominendi Ricky Woodi debüütmängufilm on tiine briti süsimustast huumorist, ristates omavahel klassikalised „Texase mootorsaemõrvad” (1974) ja „Mägedel on silmad” (1977) eelmiselgi HÕFF-il näidatud „Soerditega”. Kombinatsiooni tulemus on kannibalieepos, mida kohe kindlasti ei soovita vaadata täis kõhuga ning mittefunktsioneeriva soolestikuga publikule.

 

Helmut Jänes

Treiler

Kestus 1h 30'
Keel inglise
Programm Põhiprogramm
Žanr horror

R, 26.04.

00:30 - Rõdusaal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi