Surma aabits

The ABC of Death / USA, 2012
Rež: erinevad režissöörid

Linastub

L
16:30

„Surma aabits” on üks sellistest filmidest, mille puhul tuleb sellest kirjutada natukene teistmoodi. Nimelt inimene, kes on seda hullust juba korra näinud, tahaks kõigepealt hingepõhjast rõõmsalt röökida „Kuradi lahe!”. Miks? Sest see film on parajalt pöörane, korralikult jabur, samas naljakas, mõnikord tõsine ja kohe kindlasti mõnusaid üllatusmomente täis.

Selline ampluaa on filmil ühel põhjusel – see koosneb 26-nest lühifilmist ning nähtavasti anti lavastajate lähteülesandeks peale väga väikese eelarve ka endid žanrifilmi ajalukku kirjutada, kas siis valikuliselt perverssuste, fantaasiate, ulme, häiriva animatsiooni või korraliku komöödia näol. Nii on 26 tänapäeva žanrifilmi kuumimad nimed pannud kõik oma hullumeelsed fantaasiad kokku, tehes igaüks lühifilmi ühe tähe põhjal tähestikus ja nagu arvata võib – iga režissöör on lähtunud tähest vastavalt fantaasiale, mis teeb „Surma aabitsa” Ameerika mägede sarnaseks seiklussõiduks.

Teiste hulgas on oma panuse antoloogiasse andnud ka HÕFF-i fännidele juba vanad tuttavad Ti West (Kummitav võõrastemaja), Adam Wingard (Võigas surm), Jason Eisner (Pumppüssiga parm), Noboru Iguchi (Karate Robo-Zaborgar), Simon Rumley (Punane, valge ja sinine), Adrían Garcia Bogliano (Varjutus), Thomas Malling (Norra ninja), Yoshihiro Nishimura (Tokyo Gore Police), Srdan Spajosevic (Serbia film), Nacho Vigalondo (Ajaroimad) ja Yudai Yamaguchi (Surmapall).

 

Maria Reinup

 

Režissöörid on Kaare Andrews, Angela Bettis, Ernesto Díaz Espinoza, Jason Eisener, Bruno Forzani, Héléne Cattet, Adrían Garcia Bogliano, Xavier Gens, Lee Hardcastle, Jorge Michel Grau, Noboru Iguchi, Thomas Malling, Anders Morgenthaler, Yoshihiro Nishimura, Banjong Pisathanakun, Simon Rumley, Marcel Sarmiento, Jon Schnepp, Srdan Spajosevic, Timo Tjahjanto, Andrew Traucki, Nacho Vigalondo, Jake West, Ti West, Ben Wheatley, Adam Wingard, Yudai Yamaguchi.

Treiler

Kestus 2h 6'
Keel inglise
Programm Põhiprogramm
Žanr fantaasia, komöödia, horror

L, 27.04.

16:30 - Suur saal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi