Surnukeha

El Cuerpo / Hispaania, 2012
Rež: Oriol Paulo

Linastub

L
14:15

Hispaania uue tulija Oriol Paulo suure-eelarveline põnevik „Surnukeha” on tulnud juba žanrifännidele tuttava stsenaristi sulest („Julia silmad”), kes nüüd on ka kaamera taha astunud. Peaosas mängib samuti fännidele juba tuttav Belén Rueda („Orbudekodu”, „Julia silmad”), kes filmis „Surnukeha” mängib Mayka Villaverdet – tugeva omandiinstinktiga kättemaksuhimulist kaunist naist.

Filmi tegevustik keerleb aga, nagu filmi pealkirigi osutab, „keha” ümber – nimelt läheb ühel õhtul surnukuurist kaduma Mayka surnukeha ning otse surnukuuri tuuakse ülekuulamisele tema abikaasa. Ülekuulamise eest vastutav inspektor Jaime Pena (Jose Coronado) on aga hea ninaga ja kogenud detektiiv, kes olenemata sellest, et Mayka abikaasa Alex Ulloa (Hugo Silva) vannub end abikaasa surmaga mitte seotud olevat, aimab ammu enne vaatajat, et Alex on süüdi. Nii detektiivi kui ka Alexi jaoks hakkavad surnukuuris toimuma aga sündmused, millele kumbki seletust anda ei oska ning ülekuulamine ja asitõendite kontrollimine päädib sündmuste keeriskäiguga, mis lõpuks tuleb aga üllatusena vaid ühele meestest.

Tugeva käega lavastaja on üle öö juhtuvate sündmuste toimumise suutnud luua nii, et pingeline õhkkond ja sündmuste keerdkäigud panevad mao valutama ning kaunis kaameratöö on vaid kirsiks tordile igale HÕFFi fännile, kellele põnevikud meeldivad.

 

Maria Reinup

Treiler

Kestus 1h 47'
Keel hispaania
Subtiitrid inglise
Osatäitjad Belén Rueda, Hugo Silva, Aura Garrido
Programm Põhiprogramm
Žanr triller

L, 27.04.

14:15 - Suur saal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi