HÕFFi soovitused 17. PÖFFi programmist

Sarnaselt eelmisele aastale, panime ka tänavu pead kokku ning valisime Pimedate Ööde Filmifestivali programmist välja mõned filmid, mida soovitame HÕFFi fännidele – neile, kes otsivad PÖFFi mahukast programmist žanrifilme või vähemalt žanrimaigulisi, tavapärasest eemale turritavaid, õhtuseks vaatamiseks sobivaid maiuspalasid.

Tänavu leiab PÖFFi programmist lausa mitu sellist filmi, mis sobiks ka HÕFFi programmivalikusse. Alustuseks iisraeli lavastajate-stsenaristide duo Navot Papushado ja Aharon Keshalese film, mille kohta kuulutas kõval häälel ei keegi muu kui Tarantino ise, et “Suured pahad hundid” on aasta parim film. Mehed, kes tõid Iisraeli žanrifilmi maailmakaardile slasher-filmiga „Marutaud”, on tagasi oma uue filmiga, pingelise põnevikuga, mis on üleüldse teine žanrifilm Iisraelist. Mõnusa musta huumoriga thriller, stiilis "Pulp Fiction" meets "Old Boy".

Lavastaja E.L Katz, kes teadlikumale HÕFFi publikule tuttav Adam Wingardi filmi “Pop Scull” ststenaristina (üldse tuntud žanrimaailmas pigem stsenaristina) on lavastajana tulnud areenile debüütfilmiga “Kallis lõbu”, mis – nagu ütleb vanasõna "pill tuleb pika ilu peale" – on lugu kahest mehest, kes raha pärast ära keeravad. Hea dialoogiga, hästi üles ehitatud keskkonna ning mõne kaotatud jäsemega film on parajalt mõnus kesköine vaatamine sellele, kes läheb otsima žanrimaigulist meelelahutust.

Neile, kes tahavad miskit, mille kohta võiks öelda "some seriously sophisticated awesome shit", on kohustuslik ära näha tänavu maineka Sitgese filmifestivalil “Kuldse Meliesi” auhinna võitnud filmi “Borgman”. Kuigi tõsisemale žanrifilmifännile jääb kindlasti verd väheks, on selle filmi lavastaja meisterlik oskus magu täitsa uuel tasemel üles kruttida seda väärt.

Aasiast peaks HÕFFi fänn kindlasti üles leidma kaks filmi – Cannes'is parima stsenaariumi võitnud hiina film “Patu puudutus” ning “Suurmeister”. "Patu puudutus" on huvitava ülesehitusega film sellest, kuidas väike inimene on kapitalistlikus ühiskonnas viimase piirini üles keeratud ja mis sellest siis saab. On õigem öelda, et see on žanrielementidega film, aga kes ära vaatab on ehk nõus – need on päris stiilipuhtad elemendid. Won Kar Wai “Suurmeister” on kung-fu-filmide austajatele tõeline eye-candy – igavesti noor Tony Leung ja aegluubis langev vihm, mis kõik kokku on suurele ekraanile kohane vaatemäng.


Lisaks üks mõnusalt artsy maiuspala USA indie rindelt. “Sinised varemed” on juba lähemal sellele, mida üks HÕFFi fänn igatseda võiks – kodutu, kes läheb kätte maksma, saagu verd ja kurikaid! 

PÖFFi programmist leidsime ka Terry Guillami uue filmi “Nullteoreem”, mille peaosas on võrratu Christopher Waltz. Pöörane ulmefilm, mis ehk isegi nii pöörane, et pöörasust on rohkem kui filmi? Lavastaja ise ütleb, et film on jätk tema eelmistele töödele “Brazil” ja “12 Monkeys”, mis ehk on põhjus omaette, miks seda filmi näha.

HÕFFil linastunud “Kumm” ning eelmisel PÖFFil linastunud “Vale” on kokku piisav vihje Quentin Dupieuxi filmide armastajatele, et nad juba teaksid, mida oodata tema uuelt filmilt “Valed võmmid”. Käekiri on 100% tema oma – Mr.Oizo piinlikult lakooniline ja omamoodi lõbus süntesaator ning huumor, mis sinuni jõuab või ei jõua üldse...

Ära tahaksime märkida ka lavastaja Richard Ayoade mõnusalt psühholoogilise filmi “Teisik”, kus peaosas Jesse Eisner ning tema ekraanipartneriks kaunis Mia Wasikova. “Teisik” on eksistentsiaalne neo-noir, mis on võrdväärselt häiriv ja paeluv

Ja teile, kes te tahaksite midagi sellist, mis on tõeliselt õudne, on PÖFFi dokkide hulka peidetud “Tapatöö” – siiralt häiriv film sellest, kuidas Indoneesias toimunud miljonite inimeste tapmise eest vastutavad, siiani elus olevad gänsterid neid tapatalguid uuesti läbi mängivad. Tõsiselt ebameeldiv vaatamine. Miks me seda soovitame? Ühel lihtsal põhjusel – tihti on palju keerulisem vaadata “päris” horrorit, kui sedasama mängufilmis. Just seetõttu on antud film hea mõtteaine, mitte ainult oma tõsistel teemadel, vaid ka selles perspektiivis, kuidas žanrifilm võimaldab oma vaatajate kõnetamist.Mõnusaid filmielamusi ja kohtume kinos!

HÕFFi meeskond
 

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi