HÕFFil linastub Mel Gibsoni ulmeklassika „Mad Max 2: Maanteesõdalane”

Kaheksas Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide festival (HÕFF) toob publiku ette 1981. aastal esilinastunud ja kassarekordeid purustanud teedrajava ulmeklassika, režissööri George Milleri ja näitleja Mel Gibsoni läbimurdefilmi „Mad Max 2: Maanteesõdalane” (Mad Max 2: The Road Warrior).

Film on järg meeste 1979. aastal ilmavalgust näinud linatööle „Mad Max”, mis ei jõudnud rahvusvahelisse levisse. Teost demonstreeritakse HÕFFi alaprogrammis „80’s coming back”, mille puhul näidati mullu edukalt Paul Verhoeveni filmi „Robocop”.

32 aastat tagasi esilinastunud koomiksilaadne ja punkrokk-stilistikast inspireeritud plahvatuslik fantaasiafilm on olnud teetähis paljudele ulmefilmidele, mis kujutanud sõdivateks jõukudeks killustunud tuumasõjajärgset ühiskonda. Toona veel väljaspool kodumaad tundmatu 25aastane Mel Gibson mängib selles postapokalüptilises ja vägivaldses põnevusfilmis üksikut uitajat Maxi, kes otsib kallihinnalist kütust ja on sunnitud bandiitidega relvad ristama.

Teose on lavastanud Oscariga pärjatud austraalia filmirežissöör George Miller („Eastwicki nõiad”, „Lustakad jalakesed”), filmi trööstitu kõrbemaastiku kujutamise eest vastutab samuti hilisem Oscari võitja, operaator Dean Samler („Tantsib koos huntidega”, „Apocalypto”). Kassades edukaks osutunud linateos sai neli aastat hiljem järje, 2014. aastal näeb ilmavalgust aga Milleri lavastatud filmi uusversioon, milles peakangelast kehastab inglise näitleja Tom Hardy. Festival demonstreerib „Mad Maxi” 35 mm arhiivikoopial koos eestikeelsete subtiitritega.

Juba varem väljakuulutatud HÕFFi filmide nimekirja on endale koha kindlustanud ka 1998. aastal maailma vapustanud õudusfilmi „Ring” lavastaja, Hollywoodist koju Jaapanisse filme tegema naasnud nimeka Hideo Nakata värske linateos „Kompleks” (Kuroyuri danchi). Lisaks mitme sõltumatu briti filmi auhinnaga pärjatud pingelisele trillerile „Berberiani helistuudio” näeb festivali publik ka teist Suurbritannia filmi, musta huumoriga vürtsitatud linateost „Sawney: Inimese liha” (Sawney: Flesh of Man), mis on tänapäevane versioon 16. sajandil elanud kurikuulsast Šotimaa inimsööjast Sawney Beanist.

Friigifilmide programmi on lisandunud venelaste ja soomlaste koostööl valminud olematu eelarvega õuduskomöödia „Šoppamistuur” (Shopping tour), milles vene ostuhullud satuvad Soomes silmitsi kohalike zombi’dega! HÕFFile tuleb ka linateose autor Mihhail Brashinski.

25.–28. aprillil Haapsalu kultuurikeskuses toimuval festivalil näeb tänavu 20 täispikka mängufilmi. Esimest korda astuvad HÕFFil võistlustulle lühifilmid, mida hindab rahvusvaheline žürii.

HÕFFi sooduspassid hinnaga 30 € on müügil Piletilevis. Alates 14. märtsist on võimalik ajakirjanikel ennast festivalile akrediteerida aadressil www.hoff.ee. Festivali täisprogramm avaldatakse HÕFFi kodulehel 11. aprillil, samal päeval tulevad müüki ka päevapassid ja üksikpiletid.

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide festival on rahvusvahelise Euroopa Fantastiliste Filmide Föderatsiooni Méliès liige.

Festivali korraldavad Haapsalu linnavalitsus, Haapsalu kultuurikeskus ja MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival.

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi