Homme algab Haapsalus HÕFF ja märkamatuks see ei jää

Tänavuseks avaürituseks on HÕFF ühendanud jõud Haapsalu gümnaasiumi noorte ja Läänemaa motoklubi Müristaja MC-ga, et raputada kohalikud elanikud ärkvele ja anda märku festivali algusest. Paraad stardib 25. aprillil 19.00 kaubamaja juurest ning parima elamuse saamiseks vali varakult välja oma lemmikkoht marsruudil surnuaed–kultuurikeskus. Siis saame koos tunda väikese linna värisemist, sest sedakorda on tänavatele lastud elavad surnud mootorratastel.

Müristamisele järgneb avafilm MANIAKK, kus peaosas filmimaailmale juba tuttav Elijah Wood mängib ekspressiivset ja õõvastavat sarimõrvarit Franki, kes elab oma ema vanas mannekeenide laos, mille väikese poe omanikuna ta inimnukkude restaureerimise ja korrashoiuga tegeleb. Franki hobi on jälitada noori naisi Los Angelese tänavate pimedamatel pooltel, neid kinni püüda ja skalpeerida, sest nagu ta ise ütleb: „Kas te teadsite, et see osa, mis inimesest kõige kauem alles jääb, on tema juuksed?”

Pärast avafilmi jääb parasjagu aega, et suunduda Haapsalu veekeskusesse, ujumisrõngad täis puhuda, ujukad selga tõmmata ja 22.00 platsis olla. Võta baarist jahutav jook, leia 25 meetri pikkuses basseinis sobiv koht ning naudi möödunud HÕFFi hittfilmi MANBORG ja lühifilmi BIOCOP. Esmakordselt HÕFFi ajaloos avab uksed nostalgiasaal kultuurikeskuse keldrikorrusel.

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi